Projekt "Otwórz oczy"

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-05-14 15:03:07

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Opis Akcji

Pod spodem znajdziecie tekst opisu akcji i jego przemiany;)

Tekst ten ma przedstawiać nas i nasz projekt ewentualnym partnerom, sponsorom i osobom, z którymi będziemy chcieli nawiązać współpracę. Oczywiście tekst może być modyfikowany w zależności od tego, do kogo w danej chwili będziemy się zwracać, ale chodzi o stworznie takiej bazy.
W związku z tym, że jest to swojego rodzaju wizytówka, myślę, że wszyscy powinniśmy brać udział w jego tworzeniu i zaakceptować ostateczny kształt. Póki co wklejam wersję Remika, która potem wpadła w ręce Ani, a jeszcze potem w moje;) Do każdej z poprzednich części można wrócić i do wszystkiego zgłosić zastzreżenia;) Więc jeśli macie jakieś uwagi czy inne propozycje, zamieszczajcie je tu, na forum.

Myślę, że możemy sobie dać na to czas do piątku. Jeżeli Ula się zgodzi, to proponuję, żeby to ona zebrała wszystko i przedstawiła ostateczną wersję. Z tego względu, że to Ula tworzy treść listu i formularza, który będziemy wysyłać do OPP. A opis akcji będzie jednym z załączników, który również będziemy tam wysyłać. Co Ty na to Ulu?

Ostatnio edytowany przez Kasia (2008-05-14 15:11:12)

Offline

 

#2 2008-05-14 15:06:40

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Remik:

Kampania „Otwórz oczy na wolontariat” to wspólna inicjatywa grupy aktywnych społecznie młodych ludzi biorących udział w projekcie „Wiosna Liderów”. Bazując na swoich dotychczasowych bogatych doświadczeniach i kompleksowych szkoleniach w ramach projektu, chcemy zrealizować nasz pomysł skutecznie i w ciekawy sposób.
Dotknął nas problem, jakim jest zbyt małe zaangażowanie studentów w wolontariat. Naszym celem jest więc wpłynięcie na ich postawy oraz pokazanie konkretnych możliwości zaangażowania się w pracę społeczną. Kluczową kwestią w tego typu kampaniach jest sposób dotarcia do studentów z informacją. Będąc przedstawicielami grupy docelowej kampanii, poznaliśmy należycie jej specyfikę i potrzeby. Na tej podstawie zaplanowaliśmy dwutygodniowa kampanię informacyjną na temat wartości wolontariatu w życiu studenckim. Stworzymy stronę internetową, będącą  blogiem kampanii i jednocześnie kompendium wiedzy na temat organizacji pozarządowych potrzebujących wolontariuszy. Wraz z prasą studencką rozprowadzimy XXX ulotek informacyjnych, podczas spotkań ze studentami rozdamy XX specjalnie przygotowanych broszur. Zadbamy o zainteresowanie mediów. Kampanie informacyjną przypieczętujemy spotkaniem w klubie studenckim dotyczącym wolontariatu. Gościnnie wystąpią tam osoby znane i lubiane powszechnie oraz wolontariusze z ciekawym dorobkiem w swojej działalności. Pokażemy też młodym ludziom możliwości zaangażowania prezentując konkretne organizacje działające na terenie małopolski. Jesteśmy pewni, że przyjęta przez nas taktyka okaże się skuteczniejsza od proponowanych wcześniej, oraz, że uda nam się poprzez dobrze zaplanowane działania wciągnąć młodych ludzi do pracy w wolontariacie.

Offline

 

#3 2008-05-14 15:07:48

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Poprawki Ani:

Kampania „Otwórz oczy na wolontariat” to wspólna inicjatywa grupy młodych, aktywnych społecznie ludzi, biorących udział w projekcie „Wiosna Liderów” organizowanym przez Stowarzyszenie WIOSNA (www.wiosna.org.pl). Celem kampanii jest zainteresowanie studentów krakowskich uczelni wolontariatem oraz pokazanie im możliwości zaangażowania się w działalność woluntarystyczną.
    Wszyscy organizatorzy projektu są wolontariuszami różnych organizacji pozarządowych. Od wielu lat mamy okazję działać na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Jednocześnie dotyka nas problem, jakim jest zbyt małe – w stosunku do potrzeb – zaangażowanie studentów w wolontariat. Naszym celem jest zachęcenie studentów do angażowania się w wolontariat poprzez pokazanie szerokiego spektrum działań, jakie można wykonywać w ramach projektów pozarządowych.
    Bezpośrednimi beneficjentami projektu są studenci Uniwersytetów: Jagiellońskiego,  Ekonomicznego i Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Pedagogicznej oraz Politechniki Krakowskiej. Beneficjentami pośrednimi są organizacje pozarządowe, które poprzez nasze działania pozyskają wolontariuszy do swoich projektów.
    Kampania promocyjno – informacyjna  pod hasłem „Otwórz oczy na wolontariat!” rozpocznie się z dniem 29.09.2008. Na w/w uczelniach zostaną rozprowadzone materiały promocyjne w postaci plakatów oraz wlepek. W strategicznych punktach każdej z uczelni grupy wolontariuszy przeprowadzą smartmoby, ukazując w którkich dramach wartości związane z pracą wolontariusza, co pozwoli w niekonwencjonalny sposób wzmocnić przesłanie kampanii. Przebieg kampanii oraz wszelkie działania towarzyszące o charakterze promocyjno – informacyjnym będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej kampanii. Strona będzie ponadto kompendium wiedzy na temat organizacji pożytku publicznego działających na terenie małopolski, które do realizacji swoich akcji potrzebują zaangażowania wolontariuszy. Kampania zostanie nagłośniona w mediach, szczególnie w mediach studenckich, takich jak gazety, studenckie rozgłośnie radiowe etc., ale też w mediach publicznych o charakterze lokalnym. Finałem kampanii będzie spotkanie w Klubie pod Jaszczurami, gdzie dbędzie się dyskusja panelowa studentów, którzy dzięki naszej kampanii zainteresowali się wolontariatem z osobami, które od dawna działają społecznie, realizując niezwykle ciekawe projekty pozarządowe. Mamy nadzieję, że dyskusję uświetni obecność osoby powszechnie znanej z mediów, która swoim autorytetem zechce wesprzeć promowaną przez nas ideę. W przerwie uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z broszurą informacyjną dotyczącą możliwości zaangażowania się w działalność woluntarystyczną oraz możliwość porozmawiania na temat wolontariatu z przedstawicielami wybranych organizacji opp z terenu małopolski. Po dyskusji odbędzie się koncert jazzowy oraz pokaz filmu „Podaj dalej”.
    Jesteśmy pewni, że przygotowana przez nas kampania okaże się skutecznym instrumentem zachęcającym studenów do angażowania się w wolontariat oraz pozwoli małopolskim organizacjom pożytku publicznego zyskać twórczych i aktywnych wolontariuszy.

Ostatnio edytowany przez Kasia (2008-05-15 07:57:50)

Offline

 

#4 2008-05-14 15:09:42

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Poprawki Kasi:

Kampania „Otwórz oczy na wolontariat” to wspólna inicjatywa grupy młodych ludzi, którzy biorą udział w projekcie „Wiosna Liderów” organizowanym przez Stowarzyszenie WIOSNA (www.wiosna.org.pl). Celem kampanii jest zainteresowanie studentów sześciu największych krakowskich uczelni wolontariatem oraz pokazanie im konkretnych możliwości zaangażowania się w działalność  organizacji pozarządowych.
Od wielu lat sami jesteśmy wolontariuszami i mamy duże doświadczenie w realizowaniu projektów społecznych . Jednocześnie na co dzień stykamy się z problemem, jakim jest zbyt małe – w stosunku do potrzeb – zaangażowanie się studentów w wolontariat. Chcemy zachęcić młodych ludzi do angażowania się w wolontariat poprzez zwrócenie ich uwagi na możliwość wyboru takiej właśnie formy spędzania wolnego czasu oraz poprzez pokazanie im szerokiego spektrum działań, jakie można wykonywać w ramach projektów realizowanych przez Organizacje Pożytku Publicznego w Krakowie.
    Bezpośrednimi beneficjentami projektu są studenci Uniwersytetów: Jagiellońskiego,  Ekonomicznego i Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Pedagogicznej oraz Politechniki Krakowskiej. Beneficjentami pośrednimi są organizacje pozarządowe, które poprzez nasze działania pozyskają wolontariuszy do swoich projektów.
    Kampania promocyjno – informacyjna  pod hasłem „Otwórz oczy na wolontariat!” rozpocznie się  29 września 2008 r.. Na w/w uczelniach zostaną rozprowadzone materiały promocyjne w postaci plakatów oraz nalepek. W strategicznych punktach każdej z uczelni grupy wolontariuszy przeprowadzą smartmoby, ukazując w krótkich dramach wartości związane z pracą wolontariusza, co pozwoli w niekonwencjonalny sposób wzmocnić przesłanie kampanii. Przebieg kampanii oraz wszelkie działania towarzyszące o charakterze promocyjno – informacyjnym będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej kampanii. Strona będzie ponadto kompendium wiedzy na temat Organizacji Pożytku Publicznego mającymi swoje siedziby na terenie Krakowa. Kampania zostanie nagłośniona w mediach, szczególnie w mediach studenckich, takich jak gazety, studenckie rozgłośnie radiowe etc., ale też w mediach publicznych o charakterze lokalnym. Finałem kampanii będzie spotkanie w Klubie pod Jaszczurami, gdzie odbędzie się dyskusja panelowa osób, które od dawna działają społecznie, realizując niezwykle ciekawe projekty . W przerwie uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z broszurą informacyjną dotyczącą możliwości zaangażowania się w działalność wolontarystyczną oraz możliwość porozmawiania na temat wolontariatu z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Po dyskusji odbędzie się koncert jazzowy oraz pokaz filmu „Podaj dalej”.
    Dołożymy wszelkich starań, aby przygotowana przez nas kampania okazała się skutecznym instrumentem zachęcającym studentów do angażowania się w wolontariat oraz pozwoliła krakowskim Organizacjom Pożytku Publicznego zyskać twórczych i aktywnych wolontariuszy.

Offline

 

#5 2008-05-14 23:16:58

anai

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Tam w mojej części jest kilka powtórzeń, których nie powinno być, np. " działalność woluntarystyczną. wolontarystyczną" czy "rozpocznie się z dniem 29.09.2008./ 29 września Na w/w uczelniach"

Druga rzecz, to moja wersja była tworzona dla grafika, stąd dokładny opis działań promocyjnych - ale na potrzeby opisu projektu tę część można a nawet trzeba skrócić

Co do Twojej Kasiu wersji, to nie pisałabym o broszurze tylko ujęła to inaczej, z racji tego, że nie jest ona jeszcze pewna (chociaż ulotki i tak możemy wydrukować i gdy będą sklaładane to juzmamy broszurę

Offline

 

#6 2008-05-15 08:08:16

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Aniu, przepraszam za powtórzenia - wkleiłam przez nie uwagę nie ten dokument Już poprawiam. Co do części dotyczącej działań, również zgadzam się z tym, że trzeba ją skrócić i unikać podawania detali (tym bardziej, że to się u nas cały czas zmienia;)

Offline

 

#7 2008-05-16 00:26:36

Ula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 15
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Ja dokonalam kilku modyfikacji - glownie przekierowalam akcjent (poza pierwszym akapitem) na to, ze grupa inicjatywna to MY. skrocilam opis akcji promocyjnej i rozdzielilam dzialania na promocje idei i promocje konkretów (ale nie wiem, czy to drugie akurat w tym tekscie wybrzmiewa - natomiast nie wiem jak to ujac krótko i zwięźle). No i w dtugim akapicie troche namieszalam - w zasadzie pewne sformuowania padly poraz pierwszy, wiec nie wiem na ile beda tez wasze - ale mysle, ze sa trafne, bo pokazuja, ze w naszym apelu bedziemy autentyczni jako ludzie, dla ktorych wolontariat jest czyms wyjatkowym i jednoczesnie jako studenci, ktorzy troszcza sie o swoich rowiesników i chca sie podzielic swoimi odkryciami

WIEC mOJA WERSJA (nie wiem jednak czy ostateczna) brzmi tak:


     Kampania „Otwórz oczy na wolontariat” to inicjatywa grupy młodych, aktywnych społecznie ludzi, realizowana w ramach projektu "Wiosna liderów" przeprowadzanego przez Stowarzyszenie WIOSNA (www.wiosna.org.pl). Celem naszej kampanii jest zainteresowanie studentów krakowskich uczelni wolontariatem oraz pokazanie im konkretnych możliwości zaangażowania się w działalność organizacji pożytku publicznego.
    Sami jesteśmy wolontariuszami różnych organizacji pozarządowych. Wartości wolontariatu doświadczyliśmy osobiście i chcemy do niej przekonać szerokie środowisko studenckie Krakowa. Dotyka nas bowiem problem nieuwzględniania przez naszych równieśników wolontariatu jako wyjątkowej szansy na rozwój osobisty i zdobywanie doświadczenia. Naszym celem jest zachęcenie studentów do angażowania się w wolontariat poprzez pokazanie szerokiego spektrum działań, w jakie można się włączyć na terenie Krakowa.
    Bezpośrednimi beneficjentami projektu są studenci Uniwersytetów: Jagiellońskiego,  Ekonomicznego i Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Pedagogicznej oraz Politechniki Krakowskiej. Beneficjentami pośrednimi są organizacje pozarządowe, które poprzez nasze działania pozyskają wolontariuszy do swoich projektów.
    Kampania promocyjno – informacyjna  pod hasłem „Otwórz oczy na wolontariat!” rozpocznie się z dniem 29.09.2008 i potrwa dwa tygodnie. Będzie się ona składać z działań promujących ideę wolontariatu: akcji plakatowej, insertów do październikowych wydań gazet studenckich, artykułów i audycji w mediach studenckich i lokalnych, smartmobów i prelekcji na uczelniach; oraz z promocji różnych form zaangażowania na przykładach wolontariuszy organizacji krakowskich: wywiady, audycje radiowe, spotkania. Wszystkie informacje o mozliwosci zaangażowania zbierzemy w specjalnie wydanej broszurze. Przebieg kampanii oraz wszelkie działania towarzyszące o charakterze promocyjno – informacyjnym będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej kampanii. Finałem kampanii będzie dyskusja panelowa wolontariuszy relizujących ciekawe projkety i tym samym rozwijających swoje pasje. Spotkanie to odbędzie się w Klubie pod Jaszczurami i towarzyszyć mu będzie koncert oraz projekcja amerykańskiego filmu fabularnego "Podaj dalej" promującego ideę wzajemnej pomocy.
    Jesteśmy pewni, że przygotowana przez nas kampania okaże się skutecznym instrumentem zachęcającym studenów do angażowania się w wolontariat oraz pozwoli małopolskim organizacjom pożytku publicznego zyskać twórczych i aktywnych wolontariuszy.

Offline

 

#8 2008-05-19 00:20:03

anai

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Podoba mi się Twoje rozwinięcie Ula - zwiększa zainteresowanie, wiarygodność i pokazuje osobiste zaangażowanie organizatorów...

tak czytam ten mój tekst i jedno, co mnie mierzi, to ten czarny obraz, który przedstawiamy: "Jednocześnie dotyka nas problem, jakim jest zbyt małe – w stosunku do potrzeb – zaangażowanie studentów w wolontariat." Szczerze, nie wiem, czy tak mnie to dotyka, bo obserwuję, że jest odwrotnie, że coraz więcej studentów angażuje się w wolontariat... może zwrócić uwagę na ten pozytyw.. np. "Mimo zwiększającego się zainteresowania wolontariatem, wciąż istnieje wielu ludzi czekających na naszą pomoc" Taka notka Mam nadzieję, że się precyzyjnie wyraziałam - co sądzicie?

Ostatnio edytowany przez anai (2008-05-19 00:21:02)

Offline

 

#9 2008-05-19 09:03:39

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: Opis Akcji

Zgadzam się z poprzedniczką:) Z tymże ja raczej nie pisałabym  tylko o ludziach "czekających na naszą pomoc", bo wolontariat obejmuje także działania z zakresu ochrony środowiska, współtworzenia wydarzeń kulturalnych i wiele innych. Myślę, że można przeformułować zdanie
"Dotyka nas bowiem problem nieuwzględniania przez naszych równieśników wolontariatu jako wyjątkowej szansy na rozwój osobisty i zdobywanie doświadczenia " na np. coś w tym stylu: " Chcemy pokazać,że wolontariat to wyjątkowa szansa na rozwój osobisty, zdobywanie doświadczenia, nawiązywanie bliskiego kontaktu z ludźmi, o czym wielokrotnie sami mieliśmy okazję się przekonać."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gameovertribe.pun.pl www.exz-liga.pun.pl www.yumyum.pun.pl www.rlcforumpl.pun.pl www.dzikigon.pun.pl