Projekt "Otwórz oczy"

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-05-07 14:09:09

anai

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 42
Punktów :   

dyskusja do spotkania 6.05

Dyskusja do spotkania 6.05

Offline

 

#2 2008-05-07 14:22:47

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Uściślenie dla Agaty: chodzi jedynie o Organizacje Pożytku Publicznego w Krakowie (ok. 178) - to te, które są uprawnione do otrzymywania 1% podatku i mają pełną przejrzystość finansową oraz systematycznie podają sprawozdania z działalności do wiadomości publicznej (przynajmniej w teorii:)

Offline

 

#3 2008-05-07 18:35:57

Ula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 15
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Niestety nie było mnie na spotkaniu - myślę, że dycyzje, które podjęliście są słuszne
mam jeszcze pytanie merytoryczne odnośnie naszych działań - czy rozmawialiście o tym, jak ukonkretnić nasze działania? Czy te filmy/reportaże wchodzą w grę? Czy pomysł z broszurą i serwisem www jest aktualny? Jeżeli nie (?) to jaki jest cel kontaktu z organizacjami pożytku publicznego?


proszę o krótką relację

Offline

 

#4 2008-05-07 19:42:30

anai

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Ula, strona i broszura są aktualne, o dotacje staramy się od prywatnych sponsorów, o fimnach fajnie jak byś nam sama opowiedziała na spotkaniu, ale myślę, że to fajny pomysł na pokazanie konkretów

Offline

 

#5 2008-05-07 19:54:16

anai

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

jeszcze jedno... wiadomość na temat dostępności i chęci współpracy klubu pod jaszczurami będę miała jutro dopiero - jestem umówiona z osobą decyzyjną - dziś jej nie było... pytanie, co mogę im zaoferować w zamian ??? i drugie pytanie, kiedy planujemy spotkanie... wcześniej myślałyśmy o czwartku, wczoraj padła sobota, ale jakoś mnie zamroczyło i nie zorientowałam się, że w sobotę raczej nie mamy szans... nikt nam nie da za free lokalu, więc jutro będę pytałą o czwartek głównie (o sobocie oczywiście też wspomnę:)

Offline

 

#6 2008-05-08 19:48:30

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Aniu, wiadomo już coś na temat Jaszczurów? Jeżeli nie, będę próbowała jeszcze w "Lokatorze", gdy już będzie właściciel

Offline

 

#7 2008-05-08 19:57:51

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Odpowiadając jeszcze na pytanie Uli: nowością jest to, że chcemy zmienić trochę kształ "konkretu", który pojawi się na stronie i w broszurze. Zdecydowaliśmy się na umieszczenie krótkiego opisu działalności danej organizacji, opisu projektów przez nią realizowanych i wywiadu z wolontariuszem pracującego w ramach któregoś z projektów - to będzie pokazanie żywego doświadczenia, więc może okazać się interesujące:)  Ważne jest, żebyśmy uczyli się na cudzych błędach, ale myślę też, że Remek miał sporo racji mówiąc, że większość takich akcji była tworzona przez organizacje.Tu natomiast  jest sytuacja kiedy studenci tworzą coś dla studentów i to może być naszym atutem - jest szansa że środki . które wykorzystamy  bardziej trafią do studentów... Tylko to muszą być naprawdę dobre rozwiązania, no, ale na brak pomysłów chyba nie możemy narzekać:)

Offline

 

#8 2008-05-09 00:20:49

anai

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Hej, wybaczcie późną porę, ale cały dzień poza domem... Rozmawiałam z kierownikiem i zgodził się udostępnić nam Klub pod Jaszczurami. Dogadaliśmy się co do cateringu i generalnie mamy możliwość zrobienia koncertu, dostęp do sali kinowej, a w dodatku wszystko za free. Bardzo przyjemny człowiek z niego!

Jedyny problem polega na tym, że może nam udostępnić lokal na cały/pół dnia w poniedziałek, wtorek i środę bez ograniczeń, a w czwartek do jakiejś 19.30

Warto więc się zastanowić, czy nam to odpowiada. Moja rozmowa z nim miała charakter przedwstępny i możemy się jeszcze wycofać, jeśli nam coś nie pasuje. Ale myślę, że propozycja jest kusząca i warto się zastanowić nad nią mimo utrudnień.

Ostatnio edytowany przez anai (2008-05-09 00:21:40)

Offline

 

#9 2008-05-09 09:58:59

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Dzięki Aniu Myślę, że "Jaszczury" to dobre miejsce na zrealizowanie naszego spotkania finałowego. Uważam, że spokojnie moglibyśmy je  urządzić w którymś z zaproponowanych dni. Weekend to niekoniecznie jest czas, w którym ludzie mają ochotę na tego typu spotkania, a poza tym duża część studentów wyjeżdża do domów czy na jakieś wyprawy:)

Ostatnio edytowany przez Kasia (2008-05-09 10:00:06)

Offline

 

#10 2008-05-09 12:34:21

Ula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 15
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Ja tez jestem za jaszczurami - mysle, ze sroda bedzie rownie dobrym terminem jak czwartek
natomiast jesli chodzi o pomysl ukonkretnienia informacji na broszurze, to mam mnostwo watpliowsci, czy bedzie to cos innowacyjnego i tym samym zaowocuje. Zwłaszcza patrzac na to, ze te organizacje robily to z zupelnie innymi srodkami, niz te nam dostepne. No i nie wiadomo przeciez odbiorcy plakatu, ze to plakat od studenta, czy tez plakat od organizacji - zwlaszcza, ze logo wiosny i tak tam musi byc. A przeciez te dzialania promocyjne maja byc innowacyjne, zeby ludzi przyciagnac na spotkanie w Klubie pod Jaszczurami i na stronę - gdzie to mozemy wyjasnic. Poza tym broszura w wywiadami bedzie bardzo droga i obszerna - to zniecheca... I mam watpliwosc, czy jest wystarczajaco konkretnym rozwiazaniem. Przepraszam, ze same watpliwosci, ale chce, zeby to, co robimy - mialo sens

Offline

 

#11 2008-05-09 15:21:03

Kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 28
Punktów :   

Re: dyskusja do spotkania 6.05

Ula, myślę, że co do tego jest zgoda - chyba wszyscy chcemy, żeby  nasze działania miały sens.

Jedno uściślenie: te wywiady mają raczej pojawić się tylko na stronie. Co do stoisk na spotkaniu, to jeden z pomysłów był taki (to nie jest jeszcze do końa ustalone), żeby były to stoiska organizacji o których - bezpośrednio lub pośrednio - mówią wolontariusze. Wydaje mi się, że może być tak, że ktoś słysząc np. o wolontaricie w Peru, nie będzie zainteresowany tylko samą ideą, ale też będzie chciał się dowiedzieć w jaki sposób  można się zapisać  do organizacji i jak do tego Peru pojechać To tak w uproszczeniu:) Myślę, że ludzie mogliby się poczuć rozczarowani, gdybyśmy takich informacji im nie udzielili.. Ale to dotyczy tylko spotkania czyli raczej wąskiej grupy osób..
Masz rację, to co proponujemy na razie nie jestr czymś specjalnie innowacyjnym. Co do kształtu i samego pomysłu broszury ja też cały czas się zastanawiam. 

Jeżeli chodzi o to, że akcja jest robiona przez studentów, to ja atut widzę raczej w tym, że my znamy to środowisko od środka (właśnie teraz sobie uświadomiłam, że Sylwia, Agata i Rafał są jeszcze w liceum - przepraszam Was najmocniej...cały czas wydaje mi się, że jesteście starsi:)no, ale przecież doskonale znacie środowisko młodych ludzi i na pewno potraficie wyczuć język, jakim się posługuje  co może chwycić a co nie), i jest szansa, że będziemy w stanie wymyślić rozwiązania, które do ludzi trafią...Poza tym możemy pytać osoby dookoła nas. Ja już zaczęłam:) Póki co to są takie proste pytania (typu "Z czym Ci się kojarzy wolontariat", "Co by Cię mogło zachęcić/zniechęcić do pryjścia na spotkanie"), ale już to coś daje.

Trzeba będzie jeszcze trochę pomyśleć:) No, i Ulu mam nadzieję, że we wtorek przybliższysz wszystkim swój pomysł dotyczący filmów.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dzikigon.pun.pl www.gameovertribe.pun.pl www.rlcforumpl.pun.pl www.yumyum.pun.pl www.exz-liga.pun.pl